Uluslararası Nakliye

Uluslararası Nakliye

Uluslararası taşımacılık, lojistik çalışmalarındaki en önemli alanlardan biridir. Uluslararası nakliyat hizmetleri, malların bulunduğu ülkeden diğer ülkelere taşınma sürecini kapsamaktadır.

Son yüzyılda internet alt tabanlı iletişim kanalları sayesinde, farklı ülkelerde bulunan şirketlerin arasındaki ticari süreçler oldukça hızlanmıştır. Bu durum uluslararası nakliye hizmetlerine olan talebi arttırmaktadır. Uluslararası tır firmaları ile dilediğiniz her ülkeye ürün gönderebilirsiniz. Nakliye süreci pek çok detay ve belgeleme aşamasından oluşmaktadır. Tüm aşamalar için, uygun planlama ve depolama yöntemleri tercih edilmektedir.

 • Malların çıkış tarihi ve teslimat tarihi belirlenmektedir.
 • Uluslararası nakliye işlemleri için gerekli evraklar tamamlanmaktadır.
 • Taşınacak ürünler, hasar görmemesi için özel olarak paketlenmektedir.

Kesişim noktası üzerinde bulunan ülkemizde; deniz, kara ve hava gibi farklı nakliye türleri ile hizmet verilmektedir. Yurtdışı nakliye firmaları içerisinde yer alan FMR Öztürk Lojistik olarak, uzun yıllardır sürdürdüğümüz başarılı çalışmalar ile sektörün öncü isimleri arasında yer almaktayız.

Tüm çalışmalarımızda önceliğimiz güvenli ve hızlı teslimat gerçekleştirerek, müşteri memnuniyetini sağlamaktır. Sizlere özel çözüm seçenekleri, fiyat avantajları ve ödeme kolaylıkları için müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Firmamız ile yapılan görüşmeler esnasında, nakliye süreci hakkında detaylı bilgi vermekteyiz. Aklınıza takılan tüm noktalarda bizlere başvurabilirsiniz.

Uluslararası Taşımacılık

Uluslararası taşıma hizmetleri, malları bulunduğu konumdan teslimat noktasına güvenli bir şekilde ulaştırmanızı sağlamaktadır. Nakliye sürecinin, detaylı ve planı bir şekilde ilerlemesi gerekmektedir. Yurtdışı lojistik firmaları, taşıma süreci boyunca gerekli tüm belgeleri önceden hazırlayarak, süreci hızlandırmaktadır. Taşıma seçenekleri ve transit aşamasında herhangi bir sorun yaşamak istemiyorsanız, başarılı uluslararası nakliye firmaları ile çalışmanız gerekmektedir.

Sorunsuz teslimat güvencesine sahip firmamızı tercih ederek, mallarınızı en hızlı şekilde dilediğiniz ülkeye gönderebilirsiniz. Yıllar boyu, profesyonel bir şekilde yürüttüğümüz teslimat süreçlerinden elde etmiş olduğumuz bilgi birikimini ile sizlere kaliteli hizmet seçenekleri sunmaktayız. Yurtdışı lojistik firmaları tarafından pek çok farklı ülkeye sevkiyat gerçekleştirilmektedir.

Firmamız tarafından gerçekleştirilen uluslararası nakliye çalışmaları, teslimat noktaları bakımından geniş bir kapsama alanına sahiptir. Yurtdışı lojistik firmaları tarafından verilen hizmetleri tercih ederek, avantajlı teslimat fırsatlarından yararlanın.

 • Avrupa ülkeleri
 • Diğer Türk devletleri
 • Orta Doğu ülkeleri

Sevkiyat sürecinde farklı taşımacılık yöntemleri kullanılmaktadır. Müşteri talepleri ve yükün özellikleri doğrultusundan, en uygun yöntem firmamız tarafından belirlenmektedir.

Ürünlerin özelliklerine uygun yöntemlerin belirlenmesi, teslimat süresinin kısalmasına ve yüklerin deforme olmadan alıcıya ulaşmasını sağlamaktadır. Denizyolu, havayolu ve karayolu gibi farklı teslimat yoluna sahip yöntemlerde, farklı fiyat seçenekleri uygulanmaktadır. Havayolu taşımacılığı diğer yöntemlere kıyasla daha maliyetli gibi görünse de zamandan tasarruf ederek, hızlı teslimat gerçekleştirme imkânına sahiptir. Teslimat yöntemleri arasında en avantajlı fiyatlara sahip seçenek karayolu taşımacılığıdır.

Uluslararası Karayolu Nakliye

Karayolu ile gerçekleştirilen uluslararası nakliye sürecinde, teslimat ürünleri karayolu üzerinden alıcı noktaya ulaştırılmaktadır. Uluslararası karayolu nakliye, yoğun talep gören bir taşımacılık yöntemidir. Uluslararası nakliye işlemlerinin gerçekleştirilmesinde oldukça önemli bir yere sahiptir.

Uzak mesafeler arasında gerçekleştirilen sevkiyatlarda ürün özelliklerine uygun şekilde saklama yöntemleri kullanılmaktadır. Doğru şekilde muhafaza edilen yükler için uzak mesafenin pek bir önemi bulunmamaktadır.

 • Uygun fiyat avantajına sahiptir.
 • Kapıdan kapıya teslim imkânı bulunmaktadır.
 • Teslimatlar güvenli bir şekilde gerçekleşmektedir.
 • Ücretler varış noktalarına göre belirlenmektedir.

Sevkiyat sürecine başlamadan önce iki taraf arasında mutlaka sözleşme yapılmalıdır. Böylelikle taşıma esnasında yaşanabilecek her türlü problem garanti altına alınmış olur. Karayolu nakliye işlemlerinde en önemli kısım, planlama aşamasıdır. Yüklerin türüne ve teslimat noktasına uygun şekilde planlanan sevkiyat süreci, transfer aşamasının kısalmasına yardımcı olmaktadır.

Ürün sahipleri tarafından sıklıkla kullanılan bir yöntem olduğu için diğer seçeneklere oranla daha uygun fiyat imkânı bulunmaktadır.

Uluslararası Denizyolu Nakliye

Uluslararası nakliye süreçlerinin büyük bir kısmında, denizyolu taşımacılığı tercih edilmektedir. Bu yöntemde, mallar gemilere yüklenir ve sevkiyat denizyolu ile gerçekleşir. Pek çok avantajı mevcuttur. Üç tarafı denizlerle çevirili olan ülkemizde, denizyolu ile teslimat imkânı bulunmaktadır. Uluslararası denizyolu nakliye çalışmaları, mal sahiplerine farklı çözüm olanakları sunar.

 • Büyük hacimli ve ağır yüklerin taşınmasına olanak sağlayan yük taşıma kapasitesi bulunmaktadır. Bu yöntem ile ağır yükleri tek seferde, istediğiniz her noktaya ulaştırabilirsiniz.
 • Ekonomik fiyat seçenekleri bulunmaktadır. Yüklerinizin miktarına göre, daha düşük maliyetler ile nakliye yapabilirsiniz.
 • Trafik ile uğraşmaya gerek kalmadan, direkt teslimat yapılması yolda vakit kaybedilmesinin önüne geçmektedir.
 • Uzak ülkelere kolay erişim imkânı sayesinde uluslararası ticaret işlemleri daha kolay bir şekilde yapılmaktadır. Bu sayede ülkeler arasındaki mesafeler, ürün sahipleri için sorun olmaktan çıkmaktadır.

Firmamız tarafından gerçekleştirilen uluslararası nakliye seçeneklerinden, denizyolu teslimat seçeneği hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için iletişim adreslerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

Denizyolu nakliye sürecinde pek çok yük çeşidi rahatlıkla taşınabilmektedir. Yüklerinizin türüne göre denizyolu taşımacılığından faydalanmanız, teslimat performansını olumlu etkilemektedir.

Uluslararası Havayolu Nakliye

Nakliye süreçlerinde teknolojinin daha da ilerlemesi ile birlikte geleneksel taşıma yöntemlerine ek olarak farklı teslimat seçenekleri gelişmiştir. Uluslararası havayolu nakliye çalışmaları, sevkiyat süreçleri için pek çok kolaylık sunmaktadır. Havayolu taşımacılığı ile verdiğimiz hizmetlerdeki temel hedefimiz, ürünlerinizi hasar almadan en hızlı şekilde teslimat noktasına iletmektir.

Çözüm odaklı çalışmalarımız sayesinde ticaret ağınızı geliştirebilir ve işlerinizin hızlanmasına katkı sağlayabilirsiniz. Nakliye süreci boyunca gerekli olan tüm resmi belge ve evraklar, profesyonel ekiplerimiz tarafından hazırlanmaktadır.

Uluslararası nakliye seçenekleri arasında yer alan bu yöntem sayesinde, teslimat çok daha kısa zamanda alıcıya ulaşmaktadır. Gemilere oranla daha düşük taşıma kapasitesi sayesinde, yüklenen malların boşaltılması kısa sürede tamamlanmaktadır.

 • Teslimat zamanları planlandığı gibi gerçekleşir. Yükler, belirtilen süre içerisinde teslimat noktasına ulaştırılır. Bu sayede ürünleriniz planlama sürecine uygun şekilde alıcıya teslim edilir.
 • Oldukça güvenli bir yöntemdir. Ürünlerin hasar görmesi ya da çalınması gibi bir durum söz konusu olmamaktadır.
 • Uluslararası nakliye süreçleri, havayolu taşımacılığı ile oldukça kısa zaman aralığında tamamlanır. Gümrük işlemleri daha kolay tamamlanmaktadır.

Uluslararası Nakliye Fiyatları

Uluslararası nakliye ücretleri, yurt dışına ürün sevkiyatı yapmak isteyen kişiler tarafından en çok merak edilen konulardan biridir. Uluslararası nakliye işlemleri için talep edilen ücretler, taşıma sürecinin değişkenlerine bağlı olarak farklılık göstermektedir. Bunların dışında, lojistik çalışmalarında sıklıkla kullanılan Euro ve Dolar gibi para birimlerinin birim değerinin artıp azalması sebebiyle; hizmet bedellerinde değişiklik görülmektedir.

Ülkeden ülkeye farklılık gösteren gümrük vergileri ve diğer giderler de nakliye fiyatlarının, ürün özelinde hesaplanmasını zorunlu kılmaktadır. Firmamız, sevkiyat sırasında gerekli tüm ücretleri önceden belirterek, ödeme planına dâhil etmektedir.

Uluslararası nakliyat fiyatları;

 • Teslimat noktasının uzaklığı
 • Gümrük masrafları
 • Yük miktarı ve hacmi
 • Taşıma yöntemi gibi farklı maliyet kalemlerine göre şekillenmektedir.

Uluslararası nakliye fiyatı hesaplama işlemleri, nakliye sürecinin detaylarına göre yapılmaktadır.Sevkiyatın türüne ve miktarına göre değişiklik göstermesi sebebiyle, uluslararası nakliye hizmetleri için net bir ücret söylemek doğru olmayacaktır. Ancak fiyatların hesaplanması esnasında en belirleyici unsur, teslimatın gerçekleşeceği ülkenin uzaklığıdır.

Yurtdışı tır nakliye fiyatları hakkında en güncel bilgilere ulaşmak ve sevkiyat ürünleriniz için fiyat bilgisi almak istiyorsanız, her an bizlere ulaşabilirsiniz.

Uluslararası nakliye ve lojistik hizmetlerimiz için

HEMEN BİZE ULAŞIN

Uluslararası nakliye güzergahlarımız arasında İtalya, İspanya, Bulgaristan, Özbekistan ve Bosna Hersek nakliye bulunmaktadır. Bu ülkelerle gerçekleştirdiğimiz nakliye hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için, web sitemizde yer alan bilgilendirme sayfalarını ziyaret etmenizi öneririz. Hazırladığımız bu sayfalarda sunduğumuz hizmetlerin kapsamını, taşıma süreçlerini, lojistik çözümlerimizi ve müşteri bildirimlerini bulabilirsiniz. Nakliye ve lojistik hizmetlerimizle ilgili daha ayrıntılı bilgilere ulaşmak ve güncel güzergahlarımız hakkında bilgi almak için web sitemizin ilgili sayfalarını ziyaret edebilir, iletişim sayfamızdan her zaman bize ulaşabilirsiniz.

WhatsApp Mesajı Gönder